HAARLEM/BLOEMENDAAL - In huiskamers en andere bijzondere locaties door heel Haarlem en Bloemendaal genoten duizenden bezoekers van liveoptredens van lokale makers tijdens Gluren bij de Buren op zondag 1 februari. Van muziek en theater tot poëzie en kleinkunst: het festival bracht buurtbewoners samen en zette amateurkunst in de schijnwerpers. Coördinator Rosalie Schuitemaker noemt het een daverend succes.
Verspreid over de dag vonden in Haarlem en Bloemendaal 432 optredens plaats in 125 huiskamers. Bezoekers gingen van optreden naar optreden en ontdekten zo niet alleen nieuw talent, maar ook hun eigen buurt op een verrassende manier.
"Dankzij de inzet van de podiumkunstenaars en de gastvrijheid van alle hosts was het weer een ontzettend gezellige en spontane middag. Grote dank naar alle deelnemers en wat geweldig om te zien dat de huiskamers zo vol waren met bezoekers!", zegt coördinator Rosalie Schuitemaker.
Het is de 12e keer dat GBDB is georganiseerd in Haarlem en Bloemendaal en de organisatie kijkt al uit naar 2027. GBDB Haarlem en Bloemendaal is terug op zondag 31 januari 2027.

3.3 ℃


































