Met de inzet van ervaren specialisten draagt de provincie bij aan het op gang houden van projecten waar capaciteit ontbreekt. De gemeente Beverwijk is de eerste die hier in deze opstartfase gebruik van maakt.
De woningbouwopgave in Noord-Holland is groot. Hoewel er veel plannen zijn, lopen projecten in de praktijk regelmatig vertraging op door een tekort aan beschikbare en ervaren medewerkers. Daarom stelt de provincie vanaf deze zomer een team van specialisten beschikbaar, onder andere op het gebied van projectmanagement, gebiedsontwikkeling, ruimtelijke ontwikkeling, omgevingsrecht, kabels en leidingen en verkeer.
Gemeenten kunnen deze specialisten tijdelijk inzetten bij woningbouwprojecten die dreigen te vertragen. De hulp bestaat uit extra capaciteit en wordt opgezet vanuit het nieuwe projectmanagementbureau van de provincie, dat deze zomer van start gaat en de komende periode verder wordt uitgebouwd. De inzet begint kleinschalig en groeit mee met de vraag van gemeenten.
Gemeenten kunnen voor meer informatie en bij interesse contact opnemen via versnellenwoningbouw@noord-holland.nl.
Beverwijk als eerste
In Beverwijk gaat het concreet om de inzet van een projectmanager die tijdelijk capaciteit levert binnen de uitvoering van een woningbouwproject. Deze specialist werkt mee in het projectteam, zodat het project voortgang houdt en tempo wordt behouden. De gemeente blijft verantwoordelijk voor de inhoudelijke keuzes en besluitvorming.
Jelle Beemsterboer, gedeputeerde Wonen: "Woningbouw versnellen doen we samen. Met extra capaciteit helpen we gemeenten om projecten door te laten gaan en tempo te houden. Zo zorgen we dat er zoveel mogelijk woningen worden gebouwd voor Noord-Hollanders. Ik vind het mooi dat we als provincie op deze manier gemeenten kunnen helpen."
Dag van de Versnelling
De Dag van de Versnelling bracht ruim 100 bestuurders, gemeenten, woningcorporaties en marktpartijen bijeen om ervaringen uit te wisselen over de gezamenlijke woningbouwopgave. Samenwerking stond daarbij centraal.

19.8 ℃




























































