BEVERWIJK – De degradatiekraker in de kelder van de vierde divisie tussen DEM en Odin ’59 bood weinig spektakel. Het duel was nauwelijks het aankijken waard en werd uiteindelijk beslist door één moment: een benutte strafschop van Ayrton Dol, die Odin ’59 aan een zwaarbevochten 0-1 overwinning hielp.


Ondanks de lage klassering van beide ploegen waren er veel toeschouwers afgekomen op de derby. Odin ’59 begon als hekkensluiter met negen punten, terwijl DEM met dertien punten slechts één plek hoger stond.

De eerste helft maakte duidelijk waarom beide teams zo laag op de ranglijst bivakkeren. Odin ’59 koos nadrukkelijk voor een defensieve aanpak en liet het initiatief aan DEM, dat weinig wist te creëren tegen de Heemskerkse defensie. Grote kansen bleven volledig uit en na 45 minuten was het scorebord nog onaangeroerd.

Odin ’59 probeerde verzorgd op te bouwen, maar onder druk werd vaak de lange bal gehanteerd richting doelman Sem Grapendaal. Met zijn krachtige trap overbrugde hij regelmatig zeventig tot tachtig meter, waarna de ploeg van trainer Mitchell Haijen opnieuw kon aansluiten.

Het gezapige duel leek af te stevenen op een doelpuntloos gelijkspel, totdat in de 67e minuut de wedstrijd alsnog openbrak. Ayrton Dol werd met een steekpass door het centrum weggestuurd en onreglementair gestopt. De scheidsrechter wees resoluut naar de stip. Dol nam zelf verantwoordelijkheid en schoot de bal langs doelman Flecken: 0-1.

DEM ging vervolgens nadrukkelijker op zoek naar de gelijkmaker, terwijl Odin ’59 verder terugzakte. De irritaties namen toe aan beide kanten. Een kwartier voor tijd laaiden de emoties hoog op toen een doelpunt van Tarik Basaiyd werd afgekeurd wegens buitenspel.

In de slotfase pompte DEM elke bal het strafschopgebied van Odin ’59 in, maar doelman Grapendaal hield stand en heerste in de lucht. De spanning nam verder toe toen fysiotherapeut Tom Durge van DEM een rode kaart kreeg na verbaal protest en meerdere spelers met elkaar in aanvaring kwamen na stevige duels.

Alsof het duel nog niet genoeg opvallende momenten had gekend, vielen bij een stand van 0-1 en 91.20 minuten plots alle lichtmasten uit. Vermoedelijk was iemand bij de lichtschakelaarkast geweest. De hilariteit was groot, maar de ledverlichting sprong snel weer aan. Na tien minuten blessuretijd kon Odin ’59 uiteindelijk drie uiterst belangrijke punten bijschrijven.