De actie op 7 november is onderdeel van een onderzoek van de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies, dat is opgestart naar aanleiding van informatie uit het buitenland. Op basis van informatie uit het onderzoek heeft de Federale Gerechtelijke Politie in Luik (België) in juli van dit jaar een groot cocaïne lab aangetroffen en ontmanteld in de omgeving van Luik. Hiervoor werden in België in totaal zestien personen aangehouden en werden 100 kilo cocaïne, vuurwapens en een handgranaat in beslag genomen. Het onderzoek naar de criminele groepering in Nederland ging vervolgens door.
Drugs
Drugsproductie- en handel ligt ten grondslag aan veel ondermijningsproblematiek in Nederland. Dit uit zich in liquidaties, geweld, bedreigingen, corruptie, witwassen en de vermenging van de onderwereld met de bovenwereld. Daarom pakken we de criminele netwerken die zich bezighouden met de invoer, productie en handel in drugs hard aan.
Nationaal en internationaal samenwerken
In onze brede aanpak van drugscriminaliteit behalen we ook successen dankzij structurele samenwerking met nationale en internationale opsporingspartners. Tijdens dit onderzoek werkte de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies nauw samen met de Federale Gerechtelijke Politie van Luik en de afdeling UDYCO van de Spaanse Policia Nacional.

5.8 ℃






























